Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwie dziewczyny i pies potrącone na przejściu dla pieszych w Żorach

Facebook Twitter

Wczoraj (12.06.) po godz. 22.00 samochód uderzył w nastolatki na Alei Zjednoczonej Europy. Na ratunek ruszyli świadkowie. 14-latka z otwartym złamaniem trafiła do szpitala w Jastrzębiu, druga, 19-latka - sama zdołała zejść z jezdni na chodnik i pojechała na badania do szpitala w Rybniku.

Był jeszcze pies, którego spod samochodu przy pomocy poduszek powietrznych wyciągali strażacy. Prawdopodobnie nie stało mu się nic poważniejszego, został zabrany do weterynarza.

Policja ustala okoliczności wypadku. Dziewczyny były na wieczornym spacerze z psem, gdy przechodziły przez drogę pomiędzy osiedlami Pawlikowskiego a Powstańców Śląskich, były na oznakowanym przejściu. Zatrzymał się przed nimi jeden samochód, żeby je przepuścić, natomiast drugi, audi z 20-latkiem za kierownicą, był na drugim pasie tej samej jezdni, nie zdążył zahamować i uderzył w piesze. Kierowca tłumaczył się później problemami technicznymi przy hamowaniu. Był trzeźwy, pobrano mu krew do badania na zawartość środków odurzających.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj