Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwie ofiary śmiertelne po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Ustroniu

Facebook Twitter

Po kilku godzinach akcji ratownicy wydobyli spod gruzów ciała dwóch mężczyzn. Bilans niedzielnego wybuchu gazu w domu przy ulicy Polańskiej w Ustroniu to dwie ofiary śmiertelne i jedna ranna kobieta, która trafiła do szpitala.

Informację potwierdził w rozmowie z naszym reportem młodszy brygadier Michał Pokrzywa rzecznik Straży Pożarnej w Cieszynie:

Michał Pokrzywa: Dwóch mężczyzn znaleźliśmy pod gruzami, niestety obaj mężczyźnie nie przeżyli, były to ciał, które zostały wyniesione z budynku. Później jeszcze po tych odnalezieniach dokładnie wykluczając obecność trzecich osób w budynku, przeszukany został cały poziom parteru. Piwnice były jeszcze wcześniej przeszukane, sprawdzone mieliśmy te pomieszczenia. Odgruzowano całą część parteru, później obalono jeszcze ścianę szczytową, która zagrażała bezpieczeństwu.

Radio 90: Czy wiadomo, co było przyczyną tej tragedii?

Michał Pokrzywa: Ciężko jest mi wypowiadać się, co było przyczyną tej tragedii, tylko wiemy, że był wybuch. Nie mamy nawet żadnych przypuszczeń, co mogło spowodować ten wybuch. Jedno jest pewne, myśmy wynieśli z tego budynku pięć, a w trakcie działań szóstą butlę.

Na miejscu pracowało 36 zastępów staży pożarnej i 140 ratowników, w tym ratownicy z Jastrzębia-Zdroju z psami tropiącymi. Przyczyny wybuchu ustalać będą biegli powołani przez prokuraturę.

Zobacz film:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj