Dwie weekendowe porażki hokeistów z Jastrzębia

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie stracili fotel lidera ekstraligi. To nie był udany dla nich weekend, przegrali oba rozegrane mecze.

Zespół osłabiony brakiem kilku kontuzjowanych, podstawowych zawodników najpierw w piątek (6.12.) uległ u siebie GKS-owi Katowice 1:2. Jastrzębianie, którzy przegrywali, zdołali wyrównać na 10 minut przed końcem meczu, jednak kibice nie doczekali się dogrywki. Goście zdobyli decydująca bramkę na 28 sekund przed końcową syreną.

6 grudnia 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
1:0 Auvinen (Kasperlik, Sawicki) 32:49 5/4
1:1 Krężołek (Tomasik, Kolusz) 49:37 5/4
1:2 Krężołek (Pasiut) 59:32

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Auvinen, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Sawicki – Jass, Gimiński, Kasperlik, Paś, Iossafov – Kostek, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk – Radzieńciak, Wróbel, R. Nalewajka.

GKS Katowice: Rahm – Franssila, Krawczyk, Da Costa, Pasiut, Krężołek – Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen – Tomasik, Kolusz, Lahde, Cimzar, Michalski – Uski, Mularczyk, Starzyński, Paszek.

Strzały: 33 – 35 / Kary: 8 – 14 / Widzów: 600.
Sędziowali: Przemysław Kępa, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Andrzej Nenko, Kamil Korwin (liniowi).

Takim samym rezultatem 1:2 zakończyło się również wczorajsze (8.12.) wyjazdowe spotkanie JKH GKS-u przeciwko Podhalu Nowy Targ.

8 grudnia 2019, Nowy Targ, 18:00
KH Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
1:0 Neupauer (Jenczik, Pettersson) 28:21, 5/4
1:1 Iossafov (Kasperlik) 29:23
2:1 Franek (Szvec, Mrugała) 32:49

Podhale Nowy Targ: Odrobny – Suominen, Seed, Jenczik, Willick, Szvec – Chaloupka, Wsół, Franek, Dziubiński, Nattinen – Mrugała, Sulka, Pettersson, Neupauer, Różański – Siuty, Guzik, Valentino, Słowakiewicz.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jabornik, Jass, Urbanowicz, Jarosz, Kasperlik – Auvinen, Górny, Sawicki, Paś, Iossafov – Kostek, Matusik, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk – Michałowski, Gimiński, Radzieńciak, Wróbel, R. Nalewajka.

Strzały: 33 – 23 / Kary: 12 – 31 / Widzów: 1 500.
Sędziowali: Sebastian Kryś, Paweł Meszyński (główni) oraz Sajmon Grelich, Wiktor Zień (liniowi).

Dwie porażki oznaczają, że zespół spadł na drugie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Może odzyskać fotel lidera jutro (10.12.), jeżeli w rozgrywanym awansem spotkaniu pokona Comarch Cracovię.