Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dwie wystawy i mini spektakl w programie „Wieczoru sztuk” w Domu Kultury w Chwałowicach

Facebook Twitter

Dziś (12.01.) pierwsze w tym roku spotkanie w tym cyklu, tym razem pod hasłem "Człowiek aktywny". To tytuł wystawy, jaką grupa INDYGO przygotowała na jubileusz 10-lecia swojego istnienia. W Chwałowicach do zobaczenia od 18.00, razem z wystawą rysunku Marii Boszczyk.

Wystawa fotografii Grupy Fotograficznej INDYGO.

W wystawie biorą udział: Adam Zart, Monika Pieczka, Janusz Jurcimierski, Olga Mienzikowa, Wiesław Froń, Krzysztof Wacławiec, Iwona Zientek, Jiří Javorek.

Człowiek aktywny to wystawa, jaką powołaliśmy do życia na nasz jubileusz 10-lecia istnienia grupy Indygo. Czemu aktywność?…ponieważ aktywność inspiruje i wzrusza. Przejawiamy ją na co dzień, obserwujemy i jako fotografowie i jako ludzie ocieramy się o aktywność innych ludzi. Bierzemy aparat do ręki i naciskamy spust migawki zapisując chwilę ludzkiego życia. Czy nam się to udało? /Adam Żart/.

Wystawa rysunku Marii Boszczyk.

Od dzieciństwa poczynając, rysunek nadal pozostaje najbliższym dla mnie medium, służącym do porządkowania myśli, do ich zgłębiania, służy mi też jako narzędzie do rozprawiania się z emocjami kłębiącymi się pod masą trudnych pytań. Choć mam skłonność zamykać swoje myśli w szkicowniku, ostatnio uczę się też nimi dzielić. Dlatego jestem bardzo wdzięczna za kolejną okazję prezentowania moich prac. Urodziłam się w 1992 r. i mieszkam w Republice Czeskiej. Od dzieciństwa uczę się również języka polskiego. Studia ukończyłam rok temu na Uniwersytecie Śląskim dyplomem z rysunku prowadzonym przez prof. Annę Kowalczyk-Klus, której wiele zawdzięczam, a zwłaszcza jej bezpretensjonalnemu i otwartemu podejściu do sztuki i ludzi.

Mini spektakl muzyczno-taneczny.

Mini spektakl to podróż w głąb świata dźwięków, alternatywnej, eksperymentalnej i nowej muzyki tworzonej na żywo przez młody zespół The Cornwall w składzie: Konrad Życzyński, Jeremiasz Zawadzki, Bartłomiej Chlubek i Patryk Piertasiak. To również podróż w świat światła i koloru, które wypełnią każdą tajemniczą część przestrzeni, ale przede wszystkim to ruch i jego oblicza w improwizowanym tańcu Zuzanny Łapki i Karola Mentala. Spektakl ma na celu wyostrzyć nasze zmysły, otworzyć je na poznawanie na nowo ruchu, dźwięku, koloru. Jest też okazją zaprezentowania wizji młodych twórców, których połączyły różne, a jednak wzajemnie przenikające się pasje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020