Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwóch nastolatków na placu budowy. Zakończyło się zniszczeniami i pożarem walca

Facebook Twitter

"Dwóch nastolatków próbuje odpalać maszyny budowlane i jeżdżą nimi po placu"- na takie zgłoszenie zareagowali wczoraj (4.10.) wodzisławscy policjanci. Wezwała ich osoba, która po 20.00 była świadkiem ich zabawy na ulicy Wyzwolenia w Skrzyszowie.

zabójstwo w szczygłowicach
fot. Pixabay

Zabawy, która prawdopodobnie będzie miała poważne konsekwencje.

Małgorzata Koniarska: Policjanci, kiedy udali się na miejsce zastali palący się walec drogowy. Paliła się odzież robocza oraz pokrywa silnika. Ustalili świadka, który wskazał, że dwie osoby – mają to być 15 i 19-latkowie – mieli odpalić te maszyny i jeździć nimi po terenie budowy. Jak się okazało na miejscu, te osoby uszkodziły murek oporowy, ławkę oraz kostkę brukową. Ustaliliśmy właściciela tej maszyny budowlanej, który również był na miejscu. Będziemy wyjaśniać szczegółowo okoliczności tego zdarzenia i na pewno te dwie osoby odpowiedzą za swoje zachowanie.

-relacjonuje Małgorzata Koniarska, rzeczniczka wodzisławskiej policji. Ustalane są okoliczności, m.in. to czy zatrzymani posiadali uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Straty są wciąż szacowane. Jeśli nastolatkom postawione zostaną zarzuty: 15-latek będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym, natomiast 19-latek już przed sądem karnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj