Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwóch wyrodnych synów znęcało się nad ojcami

Facebook Twitter

Nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z ojcem to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator względem 36-latka, który znęcał się nad swoim ojcem. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Gdyby nie reakcja sąsiada i wnikliwa interwencja policjantów gehenna ofiary trwała by nadal.

fot. policja Żory

O godzinie 3.00 w noworoczną noc oficer dyżurny żorskiej policji odebrał telefon od sąsiada zaniepokojonego tym co dzieje się w mieszkaniu obok. Według zgłoszenia miało dojść do awantury domowej. Policjanci udali się niezwłocznie na miejsce i potwierdzili, iż z mieszkania dochodzą hałasy.

W pierwszej kolejności wnikliwie rozpytali zgłaszającego, od którego dowiedzieli się, że te awantury nie są incydentalne i trwają już od dłuższego czasu, a on sam zaniepokojony jest o los swojego sąsiada. Następnie policjanci ustalili z 71-letnim właścicielem mieszkania, w którym doszło do awantury, iż 3 miesiące wcześniej wprowadził się do niego syn i regularnie znęca się nad nim bijąc go i obrażając. Jak się okazało oprawca w trakcie interwencji miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Widząc cały obraz nieszczęścia jakiego doświadczał ojciec od swojego syna, a także jego bezwzględność i brak jakiejkolwiek skruchy policjanci niezwłocznie podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa 71-latkowi. Prokurator zadecydował, iż w tej sytuacji niezbędne będzie zastosowanie środków zapobiegawczych względem 36-latka wydając nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z ojcem. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty, grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

W sierpniu ubiegłego roku 18-latek otrzymał sądowy nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do ojca. Mężczyzna jednak złamał go i najwyraźniej nie zamierzał się do niego zastosować. Prokurator zastosował wobec młodego mężczyzny dozór policyjny.

Drugi przypadek wyrodnego syna dotyczy 18-latka z Jastrzębia-Zdroju. W sierpniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zakazał zbliżania się 18-latkowi do ojca na odległość 15 metrów oraz nakazał opuszczenie mieszkania zajmowanego wspólnie z rodziną. Młody mężczyzna nadużywał alkoholu, a w trakcie jednej z interwencji groził swojemu ojcu pozbawieniem życia. 29 grudnia 2021 roku około godziny 22.00 jastrzębscy policjanci otrzymali informację, że 18-latek wspiął się na balkon i uszkadzając szybę w drzwiach balkonowych, próbuje wejść do mieszkania. Mundurowi, gdy przybyli na miejsce nie zastali już agresora. Jastrzębianin został zatrzymany już następnego dnia.

Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. W związku z lekceważeniem prawa, sąd będzie decydował o karze dla 18-latka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj