Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwójka w windzie? „Sprzątamy kilka razy w miesiącu”

Facebook Twitter

"Ledwo co zlokalizowaliśmy tych co malowali nam windę. Dzisiaj mamy panią co ..." Spółdzielnia mieszkaniowa Jas- Mos w Jastrzębiu w swoich mediach społecznościowych opublikowała dziś zdjęcia kobiety, która w windzie bloku przy ulicy Zielonej załatwiła swoją potrzebę.

Fot. facebook.com/smjasmos

Czara goryczy się przelała? Pytamy Piotra Szeredę, prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Jas- Mos w Jastrzębiu- Zdroju.

Piotr Szereda: Czara goryczy występuje cały czas tylko, że w tym noworocznym systemie, gdzie spodziewaliśmy się raczej szkód typu po petardach. Nagle okazuje się, że są to czyny takie dosyć przykre, bo niszczące nasze mienia. Z drugiej strony to niespodzianka, że osoba dorosła nie potrafi się zachować i załatwia swoje sprawy fizjologiczne w windzie. Zdarza się to na naszych zasobach, ludzie zapominają, że w windach mamy zainstalowane kamery.

Załatwianie się w windach czy na klatkach schodowych, szczególnie w blokach 10- piętrowych, zdarza się nawet dwa razy w miesiącu. Staramy się to piętnować- mówi Radiu 90 Piotr Szereda:

Piotr Szereda: Ludzie czują się anonimowi i pozwalają sobie czasami na więcej. Zapominają, że my staramy się to łapać i ścigać. Załatwienie takiej potrzeby podlega takiej karze na pewno z kodeksu wykroczeń, natomiast jak jest szkoda powyżej 500 zł, to też jest to kwalifikowane jako uszkodzenie.

Sprawa często jest zgłaszana policji:

Piotr Szereda: Czasami osoby rozpoznajemy, bo panie administratorki są w terenie i staramy się skontaktować z tymi osobami. Oczywiście taka osoba się do tego nie przyznaje, my pokazujemy zdjęcie i staramy się to załatwić polubownie. Wyceniamy pokrycie strat finansowych za sprzątanie takich rzeczy, to też kosztuje i za to powinno się płacić. Jeżeli jest odmowa lub mamy problem, to zgłaszamy to na policję.

Więcej zdjęć:

Jak mówi Radiu 90 Piotr Szereda, publikowanie zdjęć czy nagrań w mediach społecznościowych bardzo pomaga w namierzeniu sprawców zniszczeń. Największym problemem, z jakim borykają się w spółdzielni Jas- Mos, jest malowanie ścian wind i klatek: nieporadne graffiti czy obelżywe wpisy dotyczące jakieś osoby. Są też kradzieże roślin sadzonych przed blokami.

Zobacz ostatni wpis na Facebooku na ten temat:

Zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej Jas- Mos obejmują ogółem ponad 6500 mieszkań w 121 budynkach, głównie na terenie Jastrzębia- Zdroju. 11 budynków Jas- Mosu mieści się w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023