Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dworzec PKP w Rybniku pięknieje… tylko z jednej strony

Facebook Twitter

Od Kościuszki i Dworcowej to niemalże perełka, fatalnie jednak prezentuje się od ulicy Kolejowej. Tam jest wejście do podziemnego tunelu i tam też czekają na nas śmieci, bo koszów na odpadki brak. Piszecie do nas w tej sprawie, a my to sprawdzamy...

Faktycznie jest źle:

Nikt tego nie pilnuje… (…) Jest nieporządek, nie wiem kto tu powinien sprzątać… (…) Tam zrobili remont, a sprzątać nie posprzątali.. (…) Uważam, że w gestii PKP jest ochrona swojego terenu oraz wysprzątanie, PKP inwestuje niemałe środki na inne inwestycje, a nie potrafi wysprzątać! (…)

Jacek Karniewski Rzecznik PKP PLK uważa, że stawianie w tym miejscu koszów na śmieci nie ma sensu, bo to usankcjonowałoby wysypywanie odpadów przed wejściem do podziemnego tunelu:

Karniewski: Temat jest znany Polskim Liniom Kolejowym, kilkakrotnie śmieci były usuwane z tego miejsca, z uwagi na nasze kontrole, jak również na kontrolę służb miejskich. Tam została umieszczona nawet tabliczka z informacją o zakazie wysypywania śmieci. My ze swojej strony oczywiście te śmieci usuniemy, natomiast wprowadzimy może częstsze kontrole tego miejsca, szczególnie przez patrole Straży Ochrony Kolei.

Radio 90: Nie łatwiej po prostu postawić kosz na śmieci?

Karniewski: To będzie się wiązało z obowiązkiem, że usankcjonujemy to nielegalne wysypisko śmieci.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka. Jak wygląda wejście na dworzec od ulicy Kolejowej? Zobaczcie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj