Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor Chrószcz: Zdecydowałem się zawiesić zajęcia, bo sytuacja budzi niepokój. Kolejne zakażenia w I LO w Rybniku

Facebook Twitter

Troje nauczycieli i jedna uczennica z pozytywnym wynikiem koronawirusa w I LO w Rybniku. W środę (30.09.) mówiliśmy o dwóch przypadkach, dziś (01.10.) dyrektor szkoły potwierdza, w rozmowie z naszym reporterem Arkadiuszem Żabką, że wcześniej zachorował jeden nauczyciel i jedna uczennica.

fot. zs1.rybnik.pl

Od dzisiaj (01.10.) decyzją dyrektora szkoły zawieszone są zajęcia dla wszystkich klas. Opinię pozytywną w tej sprawie wydał Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. O takie rozwiązanie zabiegał dyrektor Liceum im Powstańców Śląskich Tadeusz Chrószcz:

Na dzisiaj mam informację o potwierdzonych pozytywnych wynikach testów trzech nauczycieli oraz jednej uczennicy. Prosiłem ze względu na narastającą absencję nauczycieli w szkole oraz na wcześniej potwierdzone – niestety- przypadki zakażenia covid-19 u uczennicy oraz nauczycieli. Miejmy nadzieję, że służy to podniesieniu poziomu bezpieczeństwa oraz uspokojenia nastrojów, no bo co tu kryć, ta sytuacja oczywiście budzi niepokój.

Zdalnie nauczanie na pewno dziś i jutro (02.10.) czy również w przyszłym tygodniu zdecyduje Sanepid. Nauką zdalną objętych jest 740 uczniów z I LO. Zajęcia online prowadzi 67 nauczycieli.

Radio 90: Czy te pierwsze tygodnie w szkole pokazały, że to była dobra decyzja o powrocie?

Trudno powiedzieć. Ja myślę, że wszyscy bardzo chcieli wrócić i myślę, nadal tego chcemy, zarówno nauczyciele jak uczniowie. Natomiast wirus na pewno istnieje i gdzieś tam wśród nas krąży, stąd pewnie też są te procedury prawne, które pozwalają tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba, takie powiedzmy punktowe ograniczanie działalności czy wyłączanie placówki na wymagany czas, także myślę, że ten model jak na razie się sprawdza, natomiast oczywiście nie wiemy, co będzie dalej z pandemią.

Jak podkreśla dyrektor I LO w Rybniku Tadeusz Chrószcz w szkole, od początku obowiązywały wszystkie obowiązujące procedury:

W sierpniu został stworzony regulamin na podstawie wytycznych, które opracowało Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mieliśmy też szkolenia w zakresie tego, w jaki sposób te przepisy wdrażać. Prawda jest taka, że ten przepis nikogo nie jest w stanie skutecznie uchronić przed zakażeniem, mimo że wszyscy się bardzo starają. To, co jesteśmy w stanie zrobić, to oczywiście robimy.

Do końca tygodnia sale i korytarze mają w I LO w Rybniku mają zostać odkażone. Ostateczną decyzję o powrocie uczniów i nauczycieli do szkół podjąć ma do końca tygodnia rybnicki Sanepid.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024