Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor Rudnik: ,,Kończą się wolne łóżka w naszym szpitalu”

Facebook Twitter

,,Kończą się wolne łóżka w naszym szpitalu'' - nie ukrywa w rozmowie z naszym reporterem Ryszard Rudnik, dyrektor raciborskiej lecznicy. Na 175 tzw. łóżek cowidowych, zajętych jest  138. Oznacza to, że szpital ma 37 wolnych łóżek.

Zabezpieczamy 175 miejsc na naszych oddziałach szpitalnych we wszystkich zakresach, które poprzednio zabezpieczaliśmy. Na dziś mamy zajętych 138 łóżek, czyli niewiele nam już zostało, dlatego, że też musimy trzymać niektóre łóżka dla pacjentów w ściśle określonych specjalnościach, czyli chirurgii, ortopedii, pediatrii, neurologii. Także jesteśmy w zasadzie już na końcówce, jeżeli chodzi o łóżka.

Ryszard Rudnik

Na początku pandemii szpital rejonowy w Raciborzu został przekształcony w zakaźny. W połowie września placówka przestała być jednoimienna. Czy znowu będzie? Na dziś Ministerstwo Zdrowa takiej decyzji nie podjęło:

My jesteśmy w tej chwili szpitalem hybrydowym, pan minister zmienił strukturę szpitali dla zabezpieczenia pacjentów zakażonych. Dzisiaj każdy szpital musi pewną ilość pacjentów przyjmować, także to realizujemy. My jesteśmy szpitalem, który zabezpiecza covidowo Śląsk, oprócz Tychów, którzy są na 3 poziomie,  my jesteśmy na drugim-  te dwa szpitale zabezpieczają. Także również inne szpitale mają obowiązek przyjmowania pacjentów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021