Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dyrektor rybnickiego psychiatryka odwołany

Facebook Twitter

Dyrektor Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, Andrzej Krawczyk został odwołany ze stanowiska.

Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Śląskiego, tłumacząc się trudną sytuacją finansową i kadrową szpitala –mówi Michał Fijałkowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego:

W związku z trudną sytuacją finansową oraz problemami kadrowymi Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, zarząd województwa zdecydował o odwołanie dyrektora wyżej wymienionego szpitala. W najbliższym czasie zostanie wszczęte postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora.

Urząd Marszałkowski nie chciał odnieść się do zarzutów jakie prokuratura postawiła dyrektorowi szpitala w trwającym cały czas postępowaniu. Przypomnijmy, że chodzi o przetrzymywanie pacjentów w rybnickim szpitalu.

Dyrektorowi zarzuca się naruszenia tajemnicy służbowej i nieprzestrzeganie ustawy o danych osobowych. Kiedy poznamy nowego szefa lecznicy tego póki co nie wiemy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020