Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu: „Płacić za wjazd na teren szpitala muszą wszyscy, również właściciele ogródków”

Facebook Twitter

Dalsze pytania o opłaty 50 złotych jaką miesięcznie muszą uiszczać właściciele ogródków działkowych w Wodzisławiu Śląskim, którzy chcą samochodem przyjechać na swoją działkę. Problem polega na tym, że jedyna droga umożliwiająca wjazd biegnie przez teren szpitala, który podniósł abonament.

Wjazd do szpitala w Wodzisławiu

Abonament zdrożał, cenę podniesiono z 25 na 50 złotych miesięcznie, reporter Radia 90 rozmawiał z dyrektorem Powiatowego Szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Krzysztof Kowalik: Przez wiele lat różne rzeczy również się zmieniały i to, że coś jest stałego nie znaczy, że w pewnym momencie się nie zmieni. Do tej pory pracownicy szpitala również nie ponosili opłaty za parkowanie, za wjazd na teren szpitala samochodem osobowym, w tej chwili tą opłatę też ponoszą. Trudno jest mi traktować inaczej pracowników, którzy tutaj pracują i przyjeżdżają do pracy, a inaczej osoby, które mają ogródki działkowe w okolicy i korzystają z tego parkingu. Nikt nie musi na terenie tego szpitala parkować, na terenie tego parkingu, może to zrobić na innym parkingu, czy też w okolicznych miejscach. Natomiast jeżeli ktoś wjeżdża na teren szpitala musi się liczyć z tym, że będzie tą opłatę ponosić, bowiem utrzymanie terenu szpitala, dróg dojazdowych kosztuje i skądś na to pieniądze trzeba brać.

Jak dodaje Krzysztof Kowalik dyrektor wodzisławskiego szpitala, nie ma możliwości zmniejszenia opłaty dla działkowców:

Krzysztof Kowalik: No nie może to też być tak, że pracownik który przyjeżdża tutaj do pracy i płaci tą kwotę 25 złotych, ma mieć tę samą wysokość co ktoś kto korzysta z tego w celach rekreacyjnych powiedzmy sobie szczerze i otwarcie. Stąd to zróżnicowanie, a uważam, że i tak to jest duży ukłon w stronę działkowiczów, ponieważ ta kwota tak jak powiedziałem, jest przeszło połowę niższa niż obowiązująca stawka za miesięczne parkowanie.

Dodajmy, że opłata za wjazd na teren wodzisławskiego szpitala była tez przedmiotem sporu pomiędzy dyrekcją a związkami zawodowymi, które uważają że jest ona najwyższa w całym regionie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022