Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor ZTZ: Niepokoją mnie wyniki kontroli rybnickich autobusów

Facebook Twitter

"Niepokoją mnie wyniki kontroli rybnickich autobusów" - przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku Łukasz Kosobucki.

Od środy (08.07.) Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi kontrolę stanu technicznego autobusów komunikacji miejskiej. Tylko wczoraj (09.07.) ze względu na zły stan techniczny, głównie hamulcowy zatrzymano cztery dowody rejestracyjne, a autobusy nie mogły wyjechać w trasę:

Niepokoją mnie te informacje, ponieważ wydawałoby się, że ten tabor jest w miarę nowy, w miarę sprawny. T co już się dowiedziałem, są to usterki układu hamulcowego. Wszystko jest do naprawy. Natomiast w dzisiejszych czasach kiedy dzieje się co się dzieje, między innymi w Warszawie trzeba zwrócić szczególną uwagę na tę sprawność techniczna autobusów.
Radio 90: A jakie wy macie możliwości, narzędzia jako ZTZ.
Największą karą dla przewoźnika jest zerwanie umowy lub ta konstrukcja, którą Warszawa zastosowała – zawieszenie umowy. Pierwszy raz się z tym spotkałem, natomiast jeżeli zachodzą naruszenia postanowień umowy, to umowa jest natychmiast zerwana i według postanowień natychmiast organizowana komunikacja zastępcza na koszt tego przewoźnika, który się nie wywiązał.

Co ważne Inspekcja Transportu Drogowego kontroluje pojazdy wszystkich przewoźników.

Zobacz nasz materiał: ITD kontroluje i zatrzymuje autobusy komunikacji miejskiej w Rybniku [WIDEO,FOTO]

Są to rutynowe działania niespowodowane żadną skargą ze strony pasażera ani ZTZ-u. Ja się cieszę, że się to odbywa, takie kontrole są przydatne. Bardzo się cieszę z tego pytania, czy jest to wojenka. Nie, to nie jest żadna wojenka. Ponieważ usłyszałem, że to ja nasłałem. Nie, nie nasłałam. Cieszę się, że służby w Polsce tak działają, że kontrolują, tak jak to być powinno.

Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego rybnickich autobusów jest pokłosiem wydarzeń w Warszawie, gdzie doszło do głośnych wypadków z udziałem kierowców komunikacji miejskiej. Tam jeden z nich, który doprowadził do wypadku, był pod wpływem amfetaminy. W Rybniku także w czwartek (09.07.) rano policja podczas kontroli narkotesterem u jednego z kierowców miejskich autobusów wykryła możliwą obecność amfetaminy.

Czytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021