Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dyrektorzy szkół muszą ostrzegać przed smogiem

Facebook Twitter

Kolor pomarańczowy i kolor czerwony. Jaki poziom zanieczyszczenia powietrza oznaczają powinni wiedzieć dyrektorzy szkół i przedszkoli, ośrodków zdrowia oraz placówek opiekuńczych. Mają obowiązek informowania podopiecznych i ich opiekunów o przekroczonych normach, a także są zobowiązani do takiego zachowania, by ustrzec ich przed negatywnymi skutkami smogu.

Przypominają o tym służby zarządzania kryzysowego, u progu sezonu grzewczego. W naszym regionie już odnotowujemy przekroczenia stężenia pyłu zawieszonego, bo choć w ciągu dnia temperatury są wysokie, to poranki i wieczory do najcieplejszych nie należą.

Dyrektorzy placówek oświatowych i opiekuńczych oraz ośrodków zdrowia będą otrzymywać z Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego informację w sytuacji, kiedy zanieczyszczenie powietrza może być groźne dla zdrowia. Wtedy, tak jak to było już w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym, np. w szkołach, znów powinny pojawić się znaczki w odpowiednim kolorze informujące o smogu.

Wiadomo, że na jego negatywne skutki narażone są szczególnie dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży. Kiedy pojawia się kolor czerwony: bezwzględnie nie powinni oni spędzać czasu na zewnątrz. Uważać muszą też mieszkańcy regionu cierpiący na choroby układu oddechowego i serca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj