Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Działa już odcinkowy pomiar prędkości na A1. Autostrada wciąż w budowie

Facebook Twitter

Działa już odcinkowy pomiar prędkości na dwóch odcinkach budowanej autostrady A1. Z pierwszych obserwacji GDDKiA wynika, że kierowcy pojazdów osobowych i ciężarowych jeżdżą z prędkością poniżej 70 km/h, wcześniej pędzili ponad 200 km/h.

www.facebook.com/gddkia

W ubiegłym roku, w ciągu 10 dni pomiarów przeprowadzonych na budowanym odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski, zarejestrowano aż 30 kierowców, którzy przekroczyli barierę 200 km/h! Rekordzista jechał 226 km/h! Te pomiary pokazały, że dopuszczalną prędkość przekracza 99 % kierowców, więc prawie wszyscy.

www.facebook.com/gddkia

Celem odcinkowego pomiaru prędkości jest poprawa bezpieczeństwa zarówno uczestników ruchu, jak i pracowników budowy.

– informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Cała budowa autostrady A1 między Tuszynem w woj. łódzkim a Częstochową w woj. śląskim jest realizowana „pod ruchem”. Oznacza to, że na jednej jezdni trwają prace, a na drugiej odbywa się ruch samochodowy.

W środę (20.01.) pomiar prędkości ruszył na 16- kilometrowym odcinku od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Pomiar na drugim odcinku od Kamieńska aż do początku obwodnicy Częstochowy o długości niemal 41 km ruszył w piątek (22.01.). Na obu odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

www.facebook.com/gddkia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj