Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Działaj lokalnie, z dofinansowaniem. CRIS w Rybniku rozdał granty

Facebook Twitter

Działaj lokalnie to program grantowy z wieloletnią tradycją. W tegorocznej edycji 56 tysięcy złotych

Działaj lokalnie - granty rozdane
Fot. Pixabay

W 6 gminach naszego regionu będą działać lokalnie. Rozdano granty w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika już po raz 19 zorganizowało konkurs, w którym o wsparcie finansowe mogli ubiegać się mieszkańcy. Co ważne: tu pieniądze mogą dostać osoby, które niekoniecznie należą do jakiejś organizacji – mówi Anna Bulenda z CRIS-u.

Anna Bulenda: Działaj lokalnie, działaj na rzecz dobra wspólnego, na rzecz Twojej lokalnej społeczności, angażuj lokalną społeczność do działania właśnie na terenie danych gmin, danych  społeczności. Działaj lokalnie jest o tyle fajnym konkursem, że niekoniecznie trzeba być organizacją pozarządową, nie trzeba być sformalizowana grupą. Może to być grupa po prostu trzech mieszkańców danej gminy, która ma pomysł na działania na rzecz swojej lokalnej społeczności, chce coś dla swojej społeczności zrobić fajnego, więc wystarczą trzy osoby, trzech mieszkańców danej gminy i już mogą zawnioskować o środki.

W tym roku pula środków do podziału to było 56 tysięcy złotych.

Anna Bulenda: Zostało to podzielone w ten sposób, aby każda gmina przynajmniej jeden grant otrzymała. Maksymalna kwota to było 6 tysięcy złotych. Zdarzyło się tak, że z jednej gminy wpłynął jeden wniosek z gminy Gaszowice np. było to pięć wniosków. Natomiast komisja konkursowa starała się te granty przyznawać, żeby przynajmniej jeden wniosek zawsze był dofinansowany. Działania są bardzo różne od działań ekologicznych, poprzez działania skierowane dla dzieciaków, dla młodzieży, działania integrujące rodziny, rodziców, ojców z dziećmi, także naprawdę szeroka gama jeżeli chodzi o działania.

W sumie wpłynęło 14 wniosków z Gaszowic, Kornowaca, Krzyżanowic, Jejkowic, Radlina i Nędzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024