Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Działki za hałdę. Radlin przymierza się do zamiany nieruchomości

Facebook Twitter

To już pewne. Hałda w Radlinie będzie rozbudowana, a miasto otrzyma w zamian atrakcyjne działki. Finałem będzie dopiero jednak umowa notarialna w sprawie zamiany nieruchomości pomiędzy Polską Grupą Górniczą a radlińskim samorządem.

Część radnych uznała, że działania władz Radlina są niezgodne z interesem miasta. Na ostatniej sesji, bo długiej dyskusji radni zdecydowali, że taki proces zostanie przeprowadzony:

Zbigniew Podleśny: Zwykle jest tak, że są radni, którzy mają odmienne zdanie. Dają temu wyraz, głosując w taki, czy inny sposób. Rada na komisjach wnikliwie pracowała nad tą uchwałą, zapoznając się ze wszystkimi aspektami tej sprawy. Takie uchwały budzą kontrowersje, emocje. Dlatego że z jednej strony mamy na szali coś takiego niepopularnego jak powiększenie powierzchni bryły rekultywacyjnej. A z drugiej strony mamy interes gospodarczy miasta, miejsca pracy, a także przyszłe nieruchomości, które staną się nieruchomościami miejskimi, będziemy zagospodarowywać zgodnie z interesem mieszkańców.

Co władze Radlina zrobią z działkami, jakie otrzymają od PGG? Planów jest wiele – dodaje Zbigniew Podleśny zastępca burmistrza Radlina

Zbigniew Podleśny: Głownie nieruchomości przestawione przez PGG to nieruchomości położone przy lub niedaleko ul. Korfantego, a więc przy głównym ciągu komunikacyjnym. Mamy pewne interesy w części „Marcelowskiej” tam, gdzie jest duże nagromadzenie budynków wielorodzinnych. Jest mowa o braku miejsc, rekreacji, jest mowa o braku miejsc pod przyszłe inwestycje, czy też niedostatecznym skomunikowaniu centrum miasta z osiedlami leżącymi na północy z ulicą Kwiatową. Praktycznie co do każdej nieruchomości są pewne zamierzenia.

Czy te zamierzenia zostaną zrealizowane, zależy od Rady Miasta, która uchwala coroczny budżet.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023