Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzieci pościgają się na motocyklach w Czerwionce

Facebook Twitter

W tym wszystkim nie chodzi o szybkość, a o sprawne pokonanie przeszkód. W sobotę (1.09.) na torze Enduro w Czerwionce jeździć będą młodzi zawodnicy, mają od 3,5 do 16 lat. Warto się tam wybrać i na własne oczy zobaczyć umiejętności młodych motocyklistów.

Mówi Anna Duraj ze Stowarzyszenia Enduro Czerwionka:

W tamtym roku mieliśmy 6 rund, w tym roku są 4 rundy. Przyjeżdżają dzieciaki z całej Polski, świetnie się bawimy od najmłodszych lat. Dzieciaki około 3-letnie siadają na motocykle. Mamy klasę młodszą, oni jeżdżą, ścigają się na torze. Rodzice wspierają, wszyscy świetnie się bawimy. Jak każdy sport, jest to na swój sposób niebezpieczne…

To będzie trzecia runda tegorocznych zawodów, w klubie z naszego regionu jeździ 25 dzieci. Mówią Weronika, Wojtek i Rafał:

Jak zaczęła się ich przygoda z enduro? Mówią Weronika, Wojtek i Igor:

Impuls musi wyjść od rodziców, potwierdza Anna Duraj ze Stowarzyszenia Enduro Czerwionka:

Moja córka, która trenuje, w szkole nie miała łatwo, była jedyną dziewczyną, która jeździła na motorze. Ten klub powstał dla niej, żeby nazbierać grupę dzieciaków, które mają tę samą sytuację. Więcej jest dzieci, które grają w piłkę. Ale teraz mamy grupę wspaniałych dzieci, oni świetnie się ze sobą dogadują, są jak rodzeństwo. Razem trenują, razem się ścigają na zawodach, schodzą z motorków i wymieniają się relacjami. Zamiast się kłócić podają sobie ręce.

Zapraszał Rafał, najmłodszy zawodnik. Początek w sobotę (1.09.) o godz. 11.00. Rozmawiała Monika Sokołowska.

Zdjęcia przesłane przez Pana Tomasza:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020