Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzieci uczą rodziców. Akcja Centrum Rozwoju Lokalnego

Facebook Twitter

Większość z dzieciaków tęskni już za przedszkolami i szkołami a przede wszystkim towarzystwem koleżanek i kolegów, niestety nauka jeszcze musi odbywać się w domach. Co nie oznacza, że musi być nudna.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania. Zamieszczane lekcje, które za darmo można pobrać, obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii.

Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania we wspólną naukę z dziećmi, Centrum Rozwoju Lokalnego organizuje także konkursy dla dzieci i ich rodziców. Znajdziecie je na Facebookowym profilu Centrum (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj