Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieci uczyły się jak być bezpiecznym w Internecie. Zajęcia zorganizowała biblioteka z Raciborza

Facebook Twitter

8 lutego był Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zorganizowała zajęcia edukacyjne dla dzieci. Specjalne lekcje dla najmłodszych grup szkolnych odbyły się w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii nr 2 na Ostrogu.

Co trzeba zrobić, by być bezpiecznym w Internecie? Na co należy szczególnie uważać?

Najważniejsze informacje przekazano uczniom klas I i II podczas zajęć edukacyjnych w bibliotece. Dzieci dowiedziały się między innymi dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w sieci, że nie wolno udostępniać prywatnych informacji oraz dlaczego nie hejtujemy, a szanujemy innych użytkowników Internetu. Dzieci żywiołowo zareagowały na przedstawione zasady. W większości je znają i przestrzegają. Jednak niektóre reguły bezpieczeństwa okazały się dla nich nowością, którą młodzi użytkownicy Internetu przyjęli ze zrozumieniem i obiecali pilnie przestrzegać.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu regularnie organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci poświęcone tematowi bezpieczeństwa w Internecie.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023