Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieci wracają do szkół. Tęsknią za wakacjami, ale w szkole też fajnie jest [FOTO]

Facebook Twitter

Wczoraj się skończyły, ale już za nimi tęsknią. Wakacje powracają we wspomnieniach. Dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny, dla niektórych będzie on pierwszym w życiu.

Wyjazdy, odpoczynek i przede wszystkim leniuchowanie – z tym kojarzy się wolny czas w lecie. Ale jak przyznają w rozmowie z naszym reporterem uczniowie SP1 w Pszowie, była też tęsknota za znajomymi ze szkolnych ław. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy przygotowali dzisiaj.

Jak przyznaje zastępca dyrektora SP1 w Pszowie, wszyscy liczą na nieprzerwaną naukę wspólnie, w murach placówki.

Mirela Pośpiech: Wszyscy czekamy na te dzieci, wiemy ile szkoła im daje, ile daje im towarzystwo innych osób, niekonieczne nauczycieli ale rówieśników, potrzebują tego bardzo. Na początku, kiedy zaczęła się nauka zdalna, dzieci bardzo tęskniły za szkołą, później ta tęsknota trochę osłabła i to nas zaczęło martwić. Dzisiaj będziemy mogli ich zobaczyć i mamy nadzieję, że ten rok będzie w pełni taki prawdziwy szkolny, to będziemy zadowoleni. Na koniec roku było dużo takich wyjść, dzieci były szczęśliwe, ja byłam przeszczęśliwa widząc jak moi absolwenci klasy 7 siedzieli na kocykach, gadali, częstowali się czymś wzajemnie, ja byłam tylko towarzystwem, ale byłam szczęśliwa, że moje dzieci są zadowolone.

Jak informuje resort edukacji, w całej Polsce naukę rozpocznie prawie 4,6 mln uczniów. Do placówek przedszkolnych pójdzie 1,4 mln dzieci. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj