Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieci wyruszają na wypoczynek, policjanci na trasy. Akcja „Bezpieczne ferie” wystartowała

Facebook Twitter

Policjanci śląskiej drogówki zainaugurowali akcję "Bezpieczne ferie 2023". Zimowa przerwa od nauki to okres, w którym należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, dlatego na MOP Knurów przy autostradzie A1 wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego mundurowi prowadzili kontrole autokarów i pojazdów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Gościem specjalnym wydarzenia był Sławomir Szmal były reprezentant Polski w piłkę ręczną.

fot. Śląska Policja

W województwie śląskim, łódzkim, podkarpackim, lubelskim i pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W tym okresie należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami. Policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku. Mundurowi skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.

fot. Śląska Policja

Działania w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023” zainaugurowali policjanci śląskiej drogówki. Gościem specjalnym wydarzenia był srebrny medalista Mistrzostw Świata i wielokrotny reprezentant Polski w piłkę ręczną Sławomir Szmal.

fot. Śląska Policja

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych jest istotnym elementem policyjnych działań. W tym okresie stróże prawa prowadzić będą wzmożone kontrole autobusów. Podczas przeglądu autokarów mundurowi sprawdzą przede wszystkim ich stan techniczny i wyposażenie, a także uprawnienia kierujących oraz stan trzeźwości. Bardzo ważnym elementem jest także sprawdzenie czasu pracy kierowców.

fot. Śląska Policja

Policjanci przygotowali też wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera nie tylko punkty kontroli będące na terenie naszego województwa, ale również numery telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. O chęci przeprowadzenia kontroli należy poinformować z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzięki temu unikniemy dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj