Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieciaki z Czernicy podpowiadają, co trzeba zabrać na wakacje [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Powerbank, jedzenie i... gaśnica – taki ekwipunek wzięłyby na wakacyjny wyjazd dzieciaki, które uczestniczą w półkoloniach w Czernicy. W Radiu 90 zaglądamy teraz do tej miejscowości i sprawdzamy, jak mijają im letnie zabawy.

Codziennie kilkudziesięcioro dzieciaków uczestniczy w zajęciach na terenie przed zameczkiem w Czernicy. Pogoda temu sprzyja, rozległy zielony plac i huśtawki to dobre miejsce na zabawę. Wczoraj (27.07.) uczestnicy malowali wszystko to, co trzeba spakować do wakacyjnej walizki:

Proponujemy różne zajęcia i malarskie, i aktywne zabawy, tematyka jest bardzo różna

– przyznaje animatorka:

Karolina Skowronek: Dzieciaki bardzo chcą się rozwijać, przede wszystkim przebywać ze sobą, integrować się, krzyczeć, biegać, skakać. Fajne jest to, że one lubią rozmawiać, siedzą w cieniu, słuchają i rozmawiają ze sobą. Mówią o swoich zainteresowaniach, o tym co robią, czego nie robią, a co chcą robić. Wszystkie plany moje są tutaj ustalane z tygodnia na tydzień, są dopasowywane do tego czego dzieciaki chcą się nauczyć, co zobaczyć, o czym porozmawiać. W przyszłym tygodniu będziemy się bawić w teatr.

Zobacz film z naszej wizyty w zameczku w Czernicy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj