Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieciaki z Paruszowca przekonują, że w ich dzielnicy jest fajnie [FOTO]

Facebook Twitter

"Każdy dzielnicę swoją ma. W niej dużo dzieje się, każdego dnia". Śpiewają uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 w Rybniku. Ósmoklasiści z Paruszowca napisali piosenkę o miejscu, z którego pochodzą, przekonując że to jak nam się żyje zależy od nas samych...

To jest dzielnica jak każda inna. Wydaje mi się, że w każdej dzielnicy znajdą się wady i zalety. Mimo różnych opinii na ten temat chcemy pokazać, że to jest nieprawda, że też może tu być kolorowo, fajnie, zabawnie, można spędzić czas z przyjaciółmi. Mimo licznych opinii, które krążą na ten temat, że jest tu inaczej, chcemy pokazać, że jest fajnie, zapraszamy wszystkich do zabawy! Nie ma się czym krępować, wszystko będzie dobrze w tej dzielnicy!

Radio 90: Dla Was to też taki sposób, żebyście mieli kontakt ze sobą, bo chyba tęsknicie mocno za takim kontaktem na co dzień, prawda?

Tak! Jednak jest to 8 klasa, więc chcemy też się zjednoczyć bardziej, jest to ostatni rok i nie wiadomo z kim się spotkamy, a mimo tej sytuacji jaka jest trzeba też się spotykać, nie można dać się zwariować.

Radio 90: Co Wam dał udział w tym projekcie?

Sporo wiedzy teoretycznej o muzyce, nowe znajomości i zacieśnienie więzi między już starymi koleżankami i kolegami. Mogę w końcu wyjść z domu i mogę się spotkać z kimś, a nie siedzieć przed komputerem. Jest to ważne, bo siedzenie w domu przed komputerem niedobrze działa na kręgosłup i ogólnie na ciało

-usłyszała Monika Sokołowska od Natalii, Magdy, Karoliny, Martyny, Michała i Małgosi, z którymi spotkała się na planie teledysku do ich piosenki.

Ujęcia kręcone były w najbardziej charakterystycznych miejscach dla dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Projekt „Silesian Music” trafił na czas pandemii, ograniczeń związanych z walką z koronawirusem.

Nie było łatwo, ale się udało

– podkreśla Monika Grzeszkowiak, pedagog z SP nr 3 w Rybniku:

Był jednak ten lęk, strach, sytuacja epidemiologiczna. Czy warto? Jednak myślę sobie, że strach to jest emocja, która nas blokuje. Stwierdziłam, że jeżeli mamy coś pokazać dzieciakom, młodzieży, że warto działać, to trzeba się tego strachu pozbyć. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo, dezynfekcję, staraliśmy się odległości trzymać i zaczęło się. Musieliśmy przejść na warsztaty online. Pierwsze warsztaty to była czysta teoria jeżeli chodzi o muzykę, style, jak się tworzy. Staramy się pokazać w naszej dzielnicy miejsca z których jesteśmy dumni, które gdzieś w przestrzeni kilku lat powstały, które pokazują, że ta dzielnica idzie do przodu. Ja widziałam jak moja młodzież pokonywała swoje bariery, swoje lęki, bo ktoś na początku mówił, że nie zaśpiewa tego, nie umie, a jednak po jakimś czasie przełamuje swoją barierę, staje przed mikrofonem i śpiewa.

Teledysk jeszcze powstaje, powinien być gotowy przed świętami Bożego Narodzenia. Piosenki młodzieży z Paruszowca możecie posłuchać tutaj:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj