Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dziękujemy górnikom za ciężką pracę! „Nie oczerniaj górnika”

Facebook Twitter

Górnicy obiektem hejtu w dobie pandemii Covid-19. To właśnie w ich kierunku adresowane są negatywne komentarze, jakie pojawiły się w sieci. W odpowiedzi na falę krytyki Jastrzębska Spółka Węglowa i Fundacja JSW mówią "Nie oczerniaj górnika" i angażują w akcję gwiazdy sportu, telewizji i sceny muzycznej.

„Nie oczerniaj górnika” mówi cała redakcja Radia 90. Jesteśmy z Wami! Popieramy akcję, powtarzamy hasło, które pojawiło się na bilbordach rozwieszonych na budynkach należących do JSW i na obiektach kopalnianych. Ale przede wszystkim akcja dzieje się w sieci, bo to właśnie w internecie szerzy się hejt. Ambasadorem kampanii jest Kamil Glik, jastrzębianin, reprezentant Polski w piłce nożnej. Ale obok niego dołączyło już wielu znanych i lubianych, m.in. Kabaret Młodych Panów, Sonia Bohosiewicz, Łowcy.B, Justyna Święty-Ersetic, siatkarze Jastrzębskiego Węgla, zespół TABU.

Każdego dnia ta lista się powiększa. Dołączyć może każdy, wystarczy wejść na stronę nieoczerniaj.pl i dodać swoje zdjęcie na planszy z hasłem kampanii. Potem można je opublikować w mediach społecznościowych. Cel jest jeden: zatrzymać falę nienawiści.

Reporterzy Radia 90 na ulicach Jastrzębia zbierali pozytywne głosy mieszkańców kierowane do górników:

– usłyszeli Monika Sokołowska i Jan Bacza od mieszkańców naszego regionu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020