Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzielnica Golejów będzie miała swój sztandar. To pierwszy dzielnicowy sztandar w Rybniku

Facebook Twitter

Golejów będzie miał swój sztandar. Dzielnica Rybnika zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, bo będą dla nich wyjątkowe. W czasie mszy świętej w intencji Ojczyzny zostanie poświęcony sztandar Dzielnicy Golejów.

mat. prasowe

Jest to pierwszy dzielnicowy sztandar w naszym mieście, o który, na wniosek mieszkańców, Rada Dzielnicy zabiegała od prawie 10 lat

– podkreśla Arkadiusz Trzebuniak, przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów. Sztandar będzie towarzyszył ważnym uroczystościom dzielnicowych o charakterze państwowym i narodowym.

Rada Dzielnicy na ostatnim zebraniu podjęła już uchwałę w sprawie ceremoniału i pocztu sztandarowego dzielnicy. W skład pocztu sztandarowego dzielnicy wchodzą członkowie rady dzielnicy, ale mogą go uzupełniać: osoby wyróżnione tytułem honorowym „Zasłużony dla Golejowa” oraz wytypowani przez organizacje społeczne i instytucje z terenu dzielnicy – ich przedstawiciele. Wszystko po to, by sztandar stał się symbolem integrującym społeczność naszej „małej Ojczyzny”

– mówi Arkadiusz Trzebuniak, przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów.

Po mszy świętej w dniu 11 listopada tradycyjnie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami na skwerze przy kaplicy św. Jana Nepomucena, przy obelisku ku czci Powstańców Śląskich, gdzie na maszt zostanie wciągnięta flaga narodowa. Zgromadzeni odśpiewają hymn państwowy, a przedstawiciele dzielnicy złożą kwiaty i zapalą znicz przy obelisku. Uczestnicy obchodów otrzymają również małe flagi narodowe oraz kotyliony.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj