Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Bezpiecznego Kierowcy tuż po najtragiczniejszym weekendzie wakacji

Facebook Twitter

Dziś w kalendarzu 25 lipca, to dzień patrona kierowców świętego Krzysztofa ale także Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Mundurowi przypominają o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko „od święta”.

fot.slaska.policja.gov.pl

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych – przypominają policjanci. W tym szczególnym dniu stróże prawa apelują także – nie tylko do kierowców ale także innych uczestników ruchu drogowego – o życzliwość na drodze. Dodajmy, że niestety statystyki dotyczące wypadków są zatrważające, od początku wakacji na polskich drogach zginęło już 166 osób.

Miniony weekend był najtragiczniejszy od początku wakacji. W sobotę na drogach naszego województwa życie straciły 4 osoby. Do najstraszniejszych zdarzeń doszło w Górze (pow. pszczyński), Krzepicach (pow. kłobucki), Czeladzi i Goleniowach (pow. zawierciański). To już 18 ofiar śmiertelnych podczas tegorocznych wakacji.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną, kulturalną i rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, bądźmy zawsze życzliwi. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze.

– apeluje śląska policja.

fot.slaska.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj