Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2020 inny niż wszystkie

Facebook Twitter

Bez uroczystych obchodów, ale za to w doskonałym towarzystwie czytelników i książek… Dziś (8.05.) swoje święto mają wszyscy bibliotekarze!

Dziś (8.05.) również rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Tym razem inny niż wszystkie, bo w wersji online. Raciborska biblioteka proponuje w przestrzeni wirtualnej: degustację książkowych, filmowych i muzycznych przysmaków, wspólne gotowanie słynnej „niebieskiej zupy Bridget Jones” czy bajkowo-kulinarny quiz dla dzieci. Warto szukać placówki na jej kanałach w internecie. Przypomnijmy, że od wtorku (5.05.) placówka wypożycza też książki czytelnikom, wciąż jednak nie można organizować spotkań w większym gronie.

fot.Biblioteka Racibórz

Dzień Bibliotekarza był zawsze okazją do pochwalenia się naszymi działaniami kulturalno-edukacyjnymi zrealizowanymi w roku poprzednim, dlatego zapraszamy wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki do wspólnego powspominania na Facebooku tych najważniejszych wydarzeń

– mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

fot.Biblioteka Racibórz

Specjalnie z okazji Dnia Bibliotekarza przygotowany został także klip promujący raciborską bibliotekę, który można zobaczyć poniżej:

W poniższej galerii znajdziecie zdjęcia z ubiegłorocznych obchodów Dnia Bibliotekarza i aktualne z pierwszego dnia po otwarciu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020