Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Dziecka w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zaszalej na koncercie Majki Jeżowskiej

Facebook Twitter

W sobotę (28.05.) na kilka dni przed Dniem Dziecka, w Teatrze Ziemi Rybnickiej polecają wyjątkowy koncert. O godz. 17.00 wystąpi Majka Jeżowska z zespołem, to będzie finał 40. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego.

Majka Jeżowska podczas występu w naszym regionie na Festiwalu Górnej Odry

W pierwszej części koncertu wystąpią finaliści festiwalu przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Każdy występ podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz przyzna Grand Prix. W ramach koncertu finałowego wystąpi Majka Jeżowska z zespołem.

Majka Jeżowska

Wokalistka, kompozytorka zarówno muzyki jak i tekstów, obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym. Producent muzyczny, autorka wszystkich swoich przebojów takich jak: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „On nie kochał nas” (duet z Krystyną Prońko), „Kolor serca” (pierwszy hymn WOŚP) na których „wychowała” kilka pokoleń słuchaczy. Debiutowała na początku lat 80-tych studiując jednocześnie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma Platynową Płytę i kilka Złotych. Wielokrotna laureatka KFPP w Opolu. „Peacemakerka” zaangażowana w pomoc dla dzieci i zwierząt, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska, członkini Rady Fundacji Ronalda McDonald’a.

Ostatnio Majka Jeżowska grała w naszym regionie na koncercie w Chałupkach, w ubiegłym roku. Cieszyła się, że po długiej przerwie wreszcie może zagrać koncert dla publiczności. Swoimi przebojami porwała wszystkich do zabawy:

Majka Jeżowska: To jest niesamowite uczucie jak można stęsknić się za tym co się kocha i robi całe życie, jest radość i energia. Oczywiście z dwóch stron, bo tego się nie da wyreżyserować i udawać, widać, że ludzie byli stęsknieni kontaktu z żywą muzyką (…).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024