Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień egipski na Ignacym w Rybniku

Facebook Twitter

Kolejna już podróż po kulturach innych narodów w Zabytkowej Kopalni Ignacy. Tym razem wybierając się do Rybnika-Niewiadomia, będzie można przenieść się do Egiptu. W programie lekcja języka arabskiego, malowanie ciała henną, tworzenie biżuterii egipskiej, wykopaliska archeologiczne, warsztaty palenia sziszy oraz koncert muzyki arabskiej w wykonaniu członków grupy Bukra Band.

Początek dnia egipskiego na Ignacym w sobotę (24.08.) o godz. 15.00.

24 sierpnia – Festiwal Kultur:

  • 15.00 – 16.30 Lekcja języka arabskiego pod okiem arabistki Zuzanny Oniszczuk-Gaik.
  • 15.00 – 16.30 Malowanie ciała henną w wykonaniu Grety Gans.
  • 15.00 – 18.00 Warsztaty dla dzieci i rodziców (tworzenie biżuterii egipskiej, wykopaliska archeologiczne, itp.).
  • 17.00 – 18.30 Warsztaty palenia sziszy prowadzone przez Herbaciarnię Małpa.
  • 18.30 – 19.30 Slajdowisko pt. „Egipt okiem archeologa z Rybnika” poprowadzi Magdalena Płoszaj, która trzykrotnie uczestniczyła w wykopaliskach w Egipcie.
  • 19.30 – 20.30 Koncert muzyki arabskiej. Wystąpią Humam Ammari i Nidal Kalboneh, członkowie Bukra Band.

Humam Ammari to pochodzący z Jordanii, piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie. Jego debiutancki album „This Time of the Day” (2012 r.) został nagrany w Jordanii, w Ammanie. Od ponad trzech lat Humam mieszka w Poznaniu, gdzie nagrał i wydał swój drugi album „Random Thoughts”. Humam wygrał konkurs Life On Stage 2016 i zagrał na Life Festival Oświęcim na tej samej scenie co Elton John oraz Queen z Adamem Lambertem. Z kolei Nidal Kalboneh to Palestyńczyk. Gra na lutni arabskiej (oud) i śpiewa. Obecnie mieszka w Poznaniu. Zwiedził Europę i Afrykę w ramach licznych stypendiów i programów wymiany międzynarodowej. Walka o pokój, godność naszej wspólnej egzystencji, wzajemne poszanowanie i tolerancje stanowią istotny element jego artystycznego przesłania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021