Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie

Facebook Twitter

„Pokażę, że potrafię” to hasło tegorocznych Obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie. Impreza odbędzie w piątek, 24 maja na cieszyńskim Rynku.

fot. pixabay.com

Celem wydarzenia jest pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną. W tym dniu na płycie Rynku, w godzinach od 12.00 do 16.00, będzie można skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów, wykonanych przez podopiecznych podczas warsztatów kulinarnych. Imprezie towarzyszyć będą również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne atrakcje.

W tym roku, po raz pierwszy, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie dołączy do 6. edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. W ramach tej akcji organizacje pozarządowe zbierają fundusze na wyznaczone przez siebie cele. Celem stowarzyszenia jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Kwesta na ten cel i finał tej akcji odbędzie się również w dniu 24 maja podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na Rynku w Cieszynie.

Atrakcjami tegorocznych obchodów będą przejażdżka dorożką i motocyklem wokół płyty rynku. Po raz kolejny niespodzianką będzie występ zespołu THE OREW’S, który zaprezentuje hity muzyki rozrywkowej.

Od godziny 13:00 wszyscy będą mogli zobaczyć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a chętni nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na stanowisku instruktażowym PCK „Pierwsza Pomoc”. O godz. 14:00 odbędzie się  „Zamotane Latino Solo”, zajęcia poprowadzone przez doradcę noszenia dziecka w chuście – Magdę Chybiorz. Zajęcia skierowane są dla wszystkich „chusto-mamy” wraz z maluchami.

O godzinie 15:00 czas imprezy uświetni koncert w wykonaniu uczniów Akademii Dźwięku – „Daj Głos”.

Wydarzenie na facebook’u TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021