Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pamiętamy, Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Facebook Twitter

Dziś 5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pandemia drugi raz z rzędu spowodowała, że nie ma pochodów, pikników czy spotkań, jakie towarzyszyły temu świętu. W Radiu 90 pozdrawiamy tych, z którymi spotykaliśmy się z tej okazji, ale też przekazujemy pozdrowienia od dzieciaków z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego z Wodzisławia Śląskiego.

Oto my na kolorowych zajęciach z ptakami- cudakami

– pisze do nas Klaudia Grasman z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego w Wodzisławiu i przesyła pozdrowienia i życzenia nie tylko dla swoich podopiecznych.

Celem pikników i innych wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną było pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością, a także integracja ze społecznością lokalną. W czasach pandemii integracji brakuje, ale 5 maja jest dobrą okazją, by przypomnieć o potrzebach osób z niepełnosprawnościami oraz problemach, z jakimi spotykają się w codziennym życiu.

Dzisiaj, w szczególny sposób, warto przypomnieć wszystkim o prawach osób z niepełnosprawnościami do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Włączamy się w apel o wspieranie osób z niepełnosprawnościami i okazywanie im solidarności przez cały rok.

-czytamy na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

🧡 #5maja – #DzieńGodności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 🧡

Dziś, 5 maja przypada Dzień Godności Osób z…

Opublikowany przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Wtorek, 4 maja 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj