Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Górnika. Specjalnie podświetlona wieża na kopalni Ignacy

Facebook Twitter

Na elewacji wieży widokowej Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku pojawiła się kolejna iluminacja. Tym razem z okazji Barbórki. Wyświetlane są postacie w górniczych czapkach oraz napisy: Dzień Górnika i Rybnik.

Przypomnijmy, ostatnio specjalna iluminacja na kominie dawnej kotłowni, zaadaptowanym na wieżę wodną, a następnie na punkt widokowy, pojawiła się z okazji 11 listopada. Wieża świeciła na biało-czerwono. Jak tłumaczył Marek Gołosz, dyrektor Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, prezentacja została przygotowana w ramach trwającej modernizacji oświetlenia wieży. Świetlny mural przygotowano przy zastosowaniu energooszczędnych opraw projektorowych.

Z okazji górniczego święta, kopalnię w Niewiadomiu w niedzielę (4.12) będzie można zwiedzać w promocyjnych cenach, zagra tam górnicza orkiestra, będą warsztaty barbórkowe.

Z okazji górniczego święta cena specjalna na zwiedzanie wszystkich atrakcji Zabytkowej Kopalni Ignacy – pakiet łączony (wystawa „Wiek pary”, maszynownia szybu Kościuszko z pokazem maszyny parowej w ruchu, wieża widokowa, maszynownia szybu Głowacki, SOWA) w cenie:

  • 10zł normalny
  • 5zł ulgowy

Bilety do nabycia w kasie Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Poza tym w programie:
– 14.00 – 17.00 – Warsztaty Barbórkowe (budynek dawnej sprężarkowni, wstęp wolny)
– 15.00 – 16.00 – Akompaniament orkiestry górniczej „Marcel” (teren Kopalni)
– 16.00 – 17.00 – Wernisaż wystawy zdjęć „Pozytywnie zafoceni” (budynek dawnej sprężarkowni – sala wystawiennicza oraz strefa relaksu, wstęp wolny)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024