Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Kobiet w rybnickim ZUS. Przy okazji wizyty można zrobić badania

Facebook Twitter

Dwie godziny z możliwością zmierzenia sobie ciśnienia i poziomu cukru. ZUS w Rybniku zaprasza z okazji Dnia Kobiet.

mat. prasowe ZUS Rybnik

Dziś (8.03) od 9.00 do 11.00 w budynku przy ul. Reymonta 2, przy okazji załatwiania spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, będzie można uzyskać informacje o programie „Profilaktyka 40plus” Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą też porady kosmetyczki oraz stoiska z rękodziełem wykonanym przez Ukrainki.

8 marca w rybnickim ZUS swoje mobilne stanowisko obsługi uruchomi miejscowa delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia. Eksperci NFZ będą odpowiadać na pytania, opowiedzą o co chodzi w programie „Profilaktyka 40plus”, pomogą uruchomić Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz wystawią na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która może się przydać podczas wyjazdu na majówkę czy wakacyjny urlop. Dlatego warto mieć przy sobie dokument tożsamości

– zachęca Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Obok NFZ, będzie też punkt informacji, w którym ekspert ZUS opowie o tym, jak wyjechać do sanatorium z ZUS. Powie od czego zacząć załatwianie formalności, do kogo się zwrócić, jakie są terminy oczekiwania i jak wygląda pobyt w ośrodku i rehabilitacja. Przy stoisku dostępne będą również foldery informacyjne poświęcone tej tematyce.

Wyjątkowo zapowiada się także udział uczniów i nauczycieli szkoły policealnej „Medyk” z Rybnika. Przy tym stoisku klienci będą mogli skorzystać z wielu porad zdrowotnych, zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Specjaliści szkoły podpowiedzą też, jak zaplanować dietę oraz jak prostymi i skutecznymi sposobami pielęgnować skórę dłoni, twarzy i szyi.
Na uwagę zasługuje jeszcze jedno stanowisko, przy którym będzie można zobaczyć i kupić rękodzieło. Specjalnie na tę okazję ozdoby przygotują utalentowane panie, które należą do rybnickiej 28. Dzielnicy, która – wspiera obywateli Ukrainy. Zachęcamy, aby przyjść do ZUS, zobaczyć jak prezentuje się ukraińskie rękodzieło i przy okazji wesprzeć twórców poprzez zakup upatrzonych drobiazgów.

Wymienione stoiska działać będą w rybnickim ZUS przy ul. Reymonta 2 już 8 marca 2023 r., w godzinach od 9:00-11:00. Oprócz tych wyjątkowych akcji, w tym dniu będzie można także uzyskać pomoc przy wprowadzaniu danych do aplikacji mZUS i za jej pomocą złożyć wnioski o świadczenia dla rodzin: 500plus, RKO i dofinansowanie do żłobka. Panie-seniorki dowiedzą się natomiast wszystkiego o mLegitymacji i uzyskają pomoc w uruchomieniu aplikacji na swoim telefonie

– zaprasza rzeczniczka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj