Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień pacjenta w Wodzisławiu Śląskim. Konsultacje, porady i badania w najbliższą sobotę

Facebook Twitter

W Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim (naprzeciwko szpitala) będzie możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Od godz. 10:00 do 14:00 w Zespole będzie się odbywał Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego.

Dzień pacjenta w Wodzisławiu
fot. Powiat Wodzisławski

Dzień pacjenta w Wodzisławiu w najbliższą sobotę 18 maja

Wydarzenie jest doskonałą okazją do zadbania o swoje zdrowie. W programie m.in. konsultacje z fizjoterapeutami w zakresie terapii manualnej, masaży, zabiegów z zakresu fizykoterapii, porady dotyczące rehabilitacji po udarach mózgu, konsultacje diabetologiczne, porady dietetyka, badania słuchu, nauka udzielania pierwszej pomocy, porady na temat problemu niedożywienia osób starszych, nauka pielęgnacji pacjenta leżącego w domu, porady dotyczące pielęgnacji odleżyn i ran przewlekłych, a także w zakresie profilaktyki żylaków nóg.

Dzień Pacjenta w Wodzisławiu Śląskim

Podczas Dnia Pacjenta będzie można też skorzystać z sesji relaksacyjnej z goglami VR czy porozmawiać z psychologiem i terapeutami zajęciowymi. O tę część zadba Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Al-Med.

Dzień Pacjenta będzie też doskonałą okazją, aby wysłuchać wykładów na temat depresji u seniorów, a także na temat problemu wielolekowości (stosowania równocześnie wielu leków, czasem mających interakcje między sobą) u osób starszych. Co ważne, chętne osoby będą mogły skorzystać z indywidualnych przeglądów leków, tj. konsultacji z farmaceutą, czy zażywane substancje wchodzą ze sobą w interakcje. W tym celu należy wziąć ze sobą spis zażywanych leków.

Dzień Pacjenta w Wodzisławiu odbędzie się już 18 maja 2024 roku w godz. od 10:00 do 14:00 w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca 164 w Wodzisławiu Śląskim (naprzeciw Szpitala). Wstęp bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj