Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Pozytywnych Wiadomości w Radiu 90: 80% psów, jakie trafiają do schroniska, wraca do swoich domów

Facebook Twitter

Każdego dnia ktoś przygarnia psa ze schroniska, a te, które są tam przywożone z ulicy, w większości przypadków mają stęsknionych właścicieli. Nawet 80 % psów wraca do domów. Takie dane mamy z rybnickiego schroniska w Dniu Pozytywnych Wiadomości w Radiu 90.

Znęcanie się nad psami, ich wykorzystywanie czy katowanie, to codzienności, ale codziennie także ktoś przygarnia psa ze schroniska i na to postanowiliśmy zwrócić uwagę w Radiu 90.

Przemysław Plucik: Adopcje w pandemii są trudniejsze, ale wciąż się odbywają. W mediach społecznościowych dajemy zdjęcia psów, ich opis i na tej podstawie ktoś wybiera zwierzaka, potem odbywają się dwa spacery i zapada decyzja o adopcji

– mówi Przemysław Plucik, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Rybniku. W schronisku jest obecnie 50- 60 psów, a kiedyś było ich nawet 300, to też pokazuje, że ludzie mają większą świadomość, że pies to nie zabawka, nie można go porzucić czy oddać.

I jeszcze jedna pozytywna informacja: 70 a nawet 80 % wszystkich psów, jakie trafiają do schroniska, bo błąkają się po ulicach naszych miasta- a to rocznie to ponad pół tysiąca czworonogów- odnajduje właściciela, choć właściwie jest na odwrót: właściciel odnajduje psa:

Przemysław Plucik: Często jest jest tak, że stęskniony pan czy pani dzwoni do schroniska, zanim trafi tam czworonożny uciekinier.

W tych przypadkach także pomagają czipy, warunek jest jednak taki, żeby znakująca instytucja- hodowca czy weterynarz wprowadził czip do bazy danych. To znacznie ułatwia znalezienie psa, który zaginął.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023