Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Pozytywnych Wiadomości w Radiu 90: Mieszkańcy Pawłowic posieją łąki kwietne dla pszczół

Facebook Twitter

W piątek (19.03) wszyscy klienci Urzędu Gminy w Pawłowicach otrzymają nasiona łąki kwietnej, które mogą wysiać w swoim ogrodzie albo balkonowej skrzynce na kwiaty.

fot..pawlowice.pl

Gmina Pawłowice zachęca do zakładania przydomowych łąk kwietnych. Zbliża się wiosna, a to idealny czas na tego typu działania. Stowarzyszenie wraz z Fundacją Łąka przygotowało fiolki, w których znajdują się mieszanki polnych kwiatów wraz z instrukcją uprawy. Jedna fiolka wystarczy do obsiania 2 metrów kwadratowych.

Fiolki będą rozdawane dziś (19.03.) oraz 22 marca w urzędzie. 25 marca pracownicy urzędu pojawią się również z nimi na eko-targu, oraz 28 marca na jarmarku wielkanocnym.

Pawłowice są partnerem projektu „Cud miód”, w ramach którego zostanie przeprowadzony szereg działań. Ich celem jest zwrócenie uwagi na ważną rolę pszczół w środowisku i korzyści wynikające ze współpracy ze współpracy producentów rzepaku i pszczelarzy. To także działania edukacyjne dla dorosłych i dzieci sprzyjające tworzeniu miejsc przyjaznych pszczołom oraz promocji miodu i produktów pszczelich z polskich pól i pasiek.

W planach jest jeszcze kolorowanka z łamigłówkami dla najmłodszych czy utworzenie w Pawłowicach przy inhalatorium miejsca przyjaznego pszczołom, a rośliny miododajne, domki dla owadów, ule pokazowe będą wykorzystywane przez gminę do działań edukacyjnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024