Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Pozytywnych Wiadomości w Radiu 90: Na skróty po szczęście! Jak budzić się z uśmiechem?

Facebook Twitter

Bycie szczęśliwym dla każdego oznacza coś innego, jedni szukają miłości, inni pieniędzy, są i tacy, dla których szczęściem jest zawrotna kariera zawodowa. Ale jak sprawić, żeby droga do szczęścia nie była długa?

Jakby tak… być szczęśliwym od dziś?

Żyjmy tu i teraz. Na co dzień gonimy za marzeniami, ścigamy je, biegamy. A może szczęście jest w chwili odpoczynku? Zatrzymując się nad tym, co już mamy i z czego możemy się cieszyć, osiągniemy spełnienie. Planując przyszłość, zgubimy teraźniejszość. Doceniajmy to, co mamy teraz, bo nie wiadomo jak wszystko będzie układać się dalej.

Pozytywne myśli

Nie twórz w głowie czarnych scenariuszy! Dobre myśli przywołują dobre rzeczy. Jeżeli założysz, że coś się nie uda, możesz podświadomie do tego właśnie doprowadzić. Myśl o dobrych stronach nawet złych sytuacji. Coś nie wyszło? Może nie warto się przejmować, tylko wyciągnąć z tego lekcję.

Zdrowy egoizm

Ogromnym krokiem do szczęścia jest polubienie siebie. W końcu spędzamy ze swoim odbiciem w lustrze całe życie. No to musimy się akceptować, takimi jakimi jesteśmy. Co najważniejsze – nie obwiniaj się za niepowodzenia.

Nie tylko Ty, są też inni

Twoje potrzeby są ważne, ale bez drugiego człowieka nie ma szczęścia. Spójrz na innych przychylnym okiem. Nie doszukuj się złych intencji, intryg i manipulacji. Polub innych ludzi, daj im szansę.

Skup się na tym, co ważne

Zdefiniuj swoje mocne strony. Skup się na nich i je rozwijaj. Podkreślaj swoje atuty w kontaktach z innymi ludźmi, w pracy. Nikt nie jest idealny, ale każdy z nas ma w sobie coś wartościowego, czym warto się dzielić.

Nie porównuj się z innymi

To bardzo ważne. Każdy ma swoje życie. Dla kogoś ogromnym szczęściem będzie to, że budzi się rano w ciepłym łóżku, a ktoś inny nie doceni takiego „drobnego” komfortu. Może warto spojrzeć tylko na siebie? Z czego właśnie teraz mogę się cieszyć?

Czytaj także:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021