Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień strażaka w Rybniku. Komendant Dyk: To dla mnie wielka duma dowodzić takim zespołem [FOTO]

Facebook Twitter

Nie szczędzono im pochwał i komplementów. Za oddanie, służbę, pracowitość. Był też uroczysty apel, awanse na wyższe stopnie i prezentacja najnowszych wozów bojowych. Tak świętowano dzień strażaka w Rybniku.

Dzień strażaka w Rybniku

Dzień strażaka w Rybniku. W tym roku na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy

Rozpiera mnie duma, kiedy patrzę na ten zespół – tak o pracownikach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku oraz o druhach ochotnikach z terenu miasta Rybnika oraz powiatu rybnickiego mówił młodszy brygadier Zbigniew Dyk, komendant miejski PSP w Rybniku – w czasie pierwszego od chwili, gdy objął on stery w rybnickiej straży pożarnej, uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka. Mundurowi świętowali na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu. Były nagrody, awanse na wyższe stopnie oraz wyróżnienia. Nie zabrakło życzeń „szczęśliwych powrotów do domu”.

Były też podziękowania:

Zbigniew Dyk: Rozpiera mnie duma. Szczególnie w dniu dzisiejszym, kiedy możemy świętować Dzień Strażaka, kiedy możemy dziękować za ich codzienną służbę, za ich codzienną, ofiarną i pełną oddania służbę na rzecz mieszkańców miasta Rybnika i powiatu rybnickiego. Bardzo się cieszę z ludzi, z którymi mam przyjemność współpracować. Zespół profesjonalistów, z którymi praca to czysta przyjemność. Obecnie mamy bazę sprzętowa odnowiona w stopniu bardzo dobrym, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego sprzętu, którym dysponujemy. Jednostki OSP też doskonale wyposażone zarówno w mieście jak i w powiecie rybnickim. Ciągle pracujemy nad tym tematem, mamy zaplanowane kolejne wymiany sprzętu jeżeli chodzi o samochody ratowniczo gaśnicze, ale też wymianę tego podstawowego sprzętu ratowniczego, z którego strażacy korzystają na co dzień.

Dzień strażaka w Rybniku – zobacz zdjęcia z uroczystego apelu

W czasie apelu wspominano o tym, że od lat to strażacy jak grupa zawodowa – cieszą się największym zaufaniem społecznym. – To nas motywuje do jeszcze cięższej pracy – mówił komendant Dyk.

Zbigniew Dyk: Ta sytuacja napawa nas bardziej zobowiązaniem i taką odpowiedzialnością za to, że takim zaufaniem jesteśmy obdarowani i czynimy wszystko, żeby tego zaufania nie zawieść i nie zawodzić. Robimy to, co do nas należy, robimy to najlepiej, jak umiemy. Oddajemy część siebie tej służbie.

O najnowszym sondażu dotyczącym zaufania jakim mieszkańcy Polski darzą strażaków wspominał także st. bryg. Roman Klecha, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Roman Klecha:  10 maja ukazał się najnowszy raport zaufania społecznego i kolejny rok jesteśmy na pierwszym miejscu, przed wszystkimi zawodami medycznymi. Zaufanie społeczne mamy na poziomie 84%. Uszczypliwi pytają gdzie te pozostałe 16%? Czy to nie przypadkiem nasze rodziny, żony, mężowie? A ja chciałbym przede wszystkim podziękować tym rodzinom, tym żonom, mężom za to wsparcie i pomoc, bo bez tego zaufania, bez wsparcia nie moglibyście w pełni się zaangażować w tą służbę. Bez nich nie moglibyście odczuwać satysfakcję z pełnienia tej służby i nie moglibyście z dumą nosić tego strażackiego munduru.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj