Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzień św. Patryka w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

W Irlandii to dzień wolny od pracy! Kolor obowiązkowy to zielony. 17 marca będą tam obchodzić Dzień Św. Patryka, to najbliższa niedziela.

Ale i my w regionie możemy poczuć ten irlandzki klimat, dzięki koncertowi, jaki zaplanowano w Teatrze Ziemi Rybickiej. To już w piątek (15.03.) o godz. 19.00. Na scenie pojawi się grupa Carrantuohill, zespół taneczny Salake oraz goście z Irlandii:

Będzie wokalista multiinstrumentalista Bob Bales oraz Lynn Hilary to wokalistka, która śpiewa w takim światowym projekcie Celtick Woman. Koncertują na całym świecie, przez cały rok. Fantastycznie, że udało się ich sprowadzić właśnie do Rybnika na Dzień Świętego Patryka. Myślę, że wiele atrakcji muzycznych, ale i nie tylko to spotkanie niesie zawsze coś dodatkowego.

-zapowiada Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej.

By uczcić dzień św. Patryka, w wielu krajach na świecie coraz popularniejsze staje się farbowanie znanych miejsc na zielono. Zielone stawały się takie obiekty jak: wodospad Niagara, Góra Stołowa w RPA, Empire State Building w Nowym Jorku, czy Krzywa Wieża w Pizie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj