Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Walki z Depresją. Darmowe porady i konsultacje w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

"Obudzić nadzieję" - pod takim hasłem w obchodzony będzie w powiecie wodzisławskim Dzień Walki z Depresją. W najbliższą niedzielę (23.02.) z wszystkimi zainteresowanymi tym tematem, a także z samymi chorymi spotkają się specjaliści.

Wykłady i prelekcje rozpoczną się o godzinie 15.30 w kościele parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu. Będzie też czas na indywidualne konsultacje – zapowiada rzecznik wodzisławskiego starostwa, Wojciech Raczkowski:

Będzie można bezpłatnie spotkać się, porozmawiać, skonsultować – czym jest depresja, jak ją leczyć, jaka jest rola rodziny w całym tym procesie zdrowienia. Od 17.30 w domu parafialnym przy ulicy Szkolnej będzie można także indywidualnie skonsultować się także z psychoterapeutami, którzy na co dzień pomagają w ośrodku Perła, tak aby każdy, kto ma problem związany ze sobą bądź z członkiem rodziny w sprawie jego funkcjonowania psychicznego, żeby tam można było uzyskać informacje w sprawie tego, jak działać, by pomóc.

A to bardzo ważne, by pomagać osobom chorym i ich rodzinom, depresja może dotknąć każdego z nas – dodaje Wojciech Raczkowski:

To choroba podstępna, czasem ma niepozorne objawy. Wszyscy tak naprawdę jesteśmy na nią narażeni, dlatego, że owszem, pewne predyspozycje mogą być zdefiniowane genetycznie, jednak są to kwestie zachowania: ilość nerwów, stresu, jaki wszyscy przeżywamy sprawia, że każdy z nas jest narażony na tą chorobę, na depresję i myślę, że w tym celu warto uświadamiać społeczeństwo, aby znaleźć sposób wyjścia z tej sytuacji i aby po prostu ulżyć w tej chorobie.

23 lutego 2014 r. – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Powiecie Wodzisławskim pod hasłem „Obudźmy nadzieję”

  • od godz. 15:30 – prelekcje w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl. Udział wezmą m.in. Regina Bisikiewicz – Prezes Fundacji „Polski Instytut Otwartego Dialogu” we Wrocławiu, Aleksandra Kożuszek – trener warsztatów „Ekspert przez doświadczenie” we Wrocławiu, a także Anna Przewłocka – psychiatra ze szpitala im. dr. J. Babińskiego w Krakowie
  • od godz. 17:30 – bezpłatne konsultacje psychoterapeutów w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej w Wodzisławiu Śl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj