Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dziki parking w na Placu Wolności zmieni swoje oblicze

Facebook Twitter

Dziki parking w centrum miasta zazieleni się. W Rybniku na skrzyżowaniu ulic Łony i Reja, w pobliżu Placu Wolności, zamieni się w skwer. Zamiast parkujących do tej pory tam samochodów, będzie skwer z drzewami i ławkami.

Fot. L. Tyl / rybnik.eu

Ze względu na znajdujące się w tej okolicy sklepy i usługi, zostaną w tym miejscu wyznaczone dwa miejsca parkingowe przeznaczone do postoju do 15 minut. Podobne działania zostały już przeprowadzone w kilku innych częściach miasta- na ulicy Miejskiej, Białych, Bolesława Chrobrego, na placu przy ulicy Korfantego oraz na Placu Armii Krajowej przed odnowionym biurowcem.

Usunięte będą ciężkie i mało estetyczne barierki ochronne, a w zamian powstaną estetyczne pasy zieleni wraz z centralnie umieszczoną okrągłą rabatą. Oprócz krzewów i bylin Zarząd Zieleni Miejskiej nasadzi cztery drzewa, które w przyszłości staną się ochroną dla pieszych w słoneczne dni. Nowe rośliny nie tylko uatrakcyjnią to miejsce, ale pozwolą na znaczne obniżenie temperatury w czasie upalnego lata.

Przeznaczenie tego miejsca dla pieszych pozwoli również na przedłużenie ciągu pieszego od strony Placu Wolności, nazywanego „szpilkostradą”. Pojawią się warunki do odpoczynku na ławkach, a uciążliwości wynikające z parkowania samochodów zostaną zniwelowane w maksymalnym możliwym stopniu.

Prace przeprowadzą miejskie służby, stąd koszt inwestycji szacowany jest na około 35 tys. złotych i jest związany z zakupem tylko koniecznych materiałów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj