Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzikie wysypiska w Chwałowicach? Mamy na filmie worki śmieci na dachu przystanku

Facebook Twitter

Jak pisze do nas Stanisław, załączając zdjęcia i mapkę, dzikie wysypisko powstało w Chwałowicach między ulicą 1 Maja a Radziejowską. Tam można znaleźć w kilku miejscach między innymi odpady budowlane, okna i gruz.

Oto zdjęcia przysłane przez naszego słuchacza:

O sprawie poinformowaliśmy rybnickich urzędników. Wywieziemy te śmieci– zapewniła Radio 90 Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Rybniku:

W takich sytuacjach reagujemy, zgłosimy to Rybnickim Służbom Komunalnym, które posprzątają ten teren. Natomiast apelujemy jeszcze raz do mieszkańców o to, by interweniować u odpowiednich służb w takich sytuacjach, żeby zgłaszać do straży miejskiej, do policji, bo wywóz śmieci w takie miejsce jest nielegalny i powinien być karany. Natomiast znalezienie sprawcy w tej sytuacji będzie trudne i czasochłonne.

Przypomnijmy, że każdy mieszkaniec Rybnika jeżeli remontuje dom czy mieszkanie ma prawo do darmowego wywozu rocznie pół tony odpadów budowlanych, posłuchajcie:

Zobaczycie na filmie jak wyglądają dzikie wysypiska śmieci w Rybniku- Chwałowicach, nasza reporter zauważył worki śmieci na dachu wiaty przystankowej:

Ile takich miejsce z porzuconymi śmieciami jest w Rybniku? Piszcie o swojej okolicy!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj