Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (10.04.) o godzinie 19.00 startuje Wodzisławska Gitariada

Facebook Twitter

To jest przegląd lokalnych zespołów muzycznych. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentuje się 12 grup, a wstęp na przegląd jest bezpłatny. Każdy z zespołów zaprezentuje po dwa utwory, a oceni je jury z Ireneuszem Głykiem na czele. To ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor i aranżer.

Pierwsza nagroda to 700 złotych.

Do części konkursowej zakwalifikowało się 12 grup muzycznych: Tata Sławek, Radek Stojda, Grawitacja, Region, EDA, Children of 90’s, Bulletproof Sam, DPSA, Keep on Rockin, Jinx, CG, Youth Fall Away.

Zespoły oceniać będzie komisja w składzie:

Ireneusz Głyk – ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor i aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką. Z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne, a następnie Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach W 1994 roku założył Ireneusz Głyk Kwartet. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim. Niezależnie od tego Irek Głyk prowadził swój własny zespół – Irek Głyk Multisound, a obecnie nowy, rodzinny projekt Głyk P.I.K Trio. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka (m.in. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Anthimos Apostolis, SBB, Tomasz Stańko, Grażyna Łobaszewska).

Tomasz Stoński – socjolog, animator, muzyk. Od młodzieńczych lat zaangażowany w tworzenie wszelakich tworów kulturalnych. Od początku lat 90-tych gitarzysta wodzisławskiej sceny muzycznej. Współzałożyciel jazz-rockowego zespołu Kurde, gitarzysta doom metalowej grupy Gallileous oraz obracającej się w improwizowanych obszarach audiowizualnych i teatralnych grupy Moloch. Laureat wielu przeglądów muzycznych, w tym również Wodzisławskiej Gitariady. Współtwórca Niezależnej Grupy Loslau, zajmującej się animowaniem życia kulturalnego miasta. Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Uff!, którego misją jest szeroko pojęta animacja społeczno-kulturalna. Nade wszystko pasjonat.

Filip Kuczak – absolwent klasy gitary wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk poruszający się w różnych styliskach od popu przez jazz po ciężki rock. Współpracował i współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami śląskiej sceny muzycznej (Redlin, Conrado Yanez, Michał Król, Dash Channel), z którymi zagrał ponad 500 koncertów oraz nagrał kilka płyt studyjnych. Od kilku lat prowadzi również indywidualne lekcje gry na gitarze w Pszowie, Świerklanach i Wodzisławiu Śląskim, gdzie swoich uczniów „zaraża” pasją do gry na gitarze.

Nagrodami w przeglądzie są:

  • za zajęcie I miejsca – nagroda o wartości 700 zł
  • za zajęcie II miejsca – nagroda o wartości 500 zł
  • za zajęcie III miejsca – nagroda o wartości 300 zł

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021