Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (22.11.) startuje 33. Silesian Jazz Meeting!

Facebook Twitter

Aż trzy dni ze znakomitą muzyką jazzową przygotował Teatr Ziemi Rybnickiej. Wydarzenie zaczyna się koncertem z okazji 25-lecia zespołu wokalnego 6 na 6. Co jeszcze będzie się działo?

Fot. teatrziemirybnickiej.pl

Zaprasza Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej:

Zespół 6 na 6 wystąpi z (…) Pawłem Tomaszewskim i jego zespołem, spod którego wychodzi czołówka polskich muzyków jazzowych, a razem z nimi zaśpiewa również jeden z najznakomitszych wokalistów jazzowych Wojciech Myrczek. Naprawdę wyjątkowa porcja bardzo dobrej muzyki! Myślę, że ten jubileuszowy charakter jest również bardzo ważny.

W piątek (23.11.) koncerty zaplanowano od godz. 18.00. Wystąpi międzynarodowy skład KK Pearls, którego liderem jest Krzysztof Kobyliński:

Razem z nim wystąpi wspaniała izraelska wokalistka Reut Rivka Shabi, która dysponuje nieprawdopodobną skalą głosu. Wystąpi także ukraiński gitarzysta Dima Gorelik oraz na perkusji Waldemar Lindner. Bardzo międzynarodowy skład, etno jazz, łatwy do słuchania, bardzo przyjemny, aczkolwiek perfekcyjny. Podczas tego koncertu możemy posłuchać znakomitego kunsztu jazzowego. W finale tego dnia wystąpi zespół Laboratorium, a więc legenda polskiej sceny jazzowej, ale także jazz-rockowej. (…)

A co na zakończenie 33. Silesian Jazz Meeting? Finał w sobotę (24.11.) od godz. 18.00:

Na początek Artur Dutkiewicz z najnowszą płytą. (…) W finale niekwestionowana gwiazda światowego saksofonu Steve Coleman z zespołem Five Elements. To jest nowojorski saksofonista, który jest inspiracją dla większości współczesnych muzyków grających na tym instrumencie. Jego fanem jest nasz rybniczanin Kuba Więcek, który inspiruje się jego grą. Naprawdę to wielki, mocny finał! Każdy, kto lubi dobrą muzykę znajdzie coś dla siebie i będzie mógł dobrze spędzić ten czas.

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022