Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dziś (25.10.) powinno być ciepło w szkole specjalnej w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, popołudniu ciepło powinno zacząć docierać do kaloryferów. Jak wiecie z naszych wiadomości: marzną tam uczniowie i nauczyciele, bo placówka nie została na czas podłączona do sieci gazowej.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wczoraj (24.10.) w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych na Kopernika trwały intensywne prace, by w końcu w klasach było ciepło. Tłumaczy Zbigniew Kachel z gazowni w Rybniku:

Udało się zakończyć prace wczoraj (24.10.) późnym popołudniem. Gaz został dostarczony, z naszej strony to już jest wszystko. Teraz prace przejęła szkoła, musi uruchomić technicznie kotłownię, żeby już ogrzewanie technicznie funkcjonowało i było ciepło w szkole. Opóźnienie z naszej strony wynikało z sytuacji związanej w dokumentacją. Trzeba było uzyskać zgodę na wykonanie przyłącza, łącznie z układem pomiarowym. Troszkę sprawy projektowe zostały wydłużone. (…) Nie można było przystąpić do prac.

O godz. 12.00 w szkole specjalnej w Wodzisławiu raz jeszcze sprawdzone mają być piece, jeśli nie będzie zastrzeżeń co do ich działania, popołudniu kotłownia zostanie uruchomiona, a ciepło powinno pojawić się w kaloryferach do dwóch godzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj