Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (26.06.) w Rybniku finał kampanii Andrzeja Dudy. Czy będzie bezpiecznie?

Facebook Twitter

Polityka wygrywa ze zdrowym rozsądkiem? Choć w Rybniku wciąż jest dużo zakażonych koronawirusem, to właśnie w piątek (26.06.) popołudniu na rybnickim rynku ma odbyć się finał kampanii Andrzeja Dudy. Prezydent chce spotkać się z mieszkańcami. W tym samym czasie, na rynek skrzykują się zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, zapraszając na happening pod hasłem "Rybnik żegna Andrzeja". Czy będzie bezpiecznie?

Nie będzie bezpiecznie, bo nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu na wiecach wyborczych. Reżim sanitarny staje się fikcją, bo kandydatom zależy, by przyszło jak najwięcej osób. Te przychodzą w większości bez maseczek, bo rząd zdjął obostrzenia. Pamiętajmy jednak, że nikt nie zdejmuje z nas odpowiedzialności.

Profesor Andrzej Matyja prezes Naczelnej Izby Lekarskiej mówił w jednym z wywiadów, że bez względu na opcję polityczną jest oburzony nawoływaniem do uczestnictwa w wiecach wyborczych. Jego zdaniem:

Tak duże zgromadzenia mogą powodować powstanie nowych ognisk koronawirusa.

O tym, że może być niebezpiecznie, przekonali samorządowcy z Rybnika, którzy w połowie maja zaprosili na rynek Rafała Trzaskowskiego. Tyle osób przyszło zobaczyć kandydata na prezydenta, że spotkanie zakończyło się po kilku minutach i trzeba było kontynuować je w gmachu urzędu.

Jak będzie wyglądało spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Rybnik? Przekonamy się już w piątek (26.06.) po 16.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj