Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (30.11.) Andrzejki! Wierzymy we wróżby?

Facebook Twitter

Ostatni dzień listopada w kalendarzu, imieniny Andrzeja. Wyjątkowa noc przypada w wigilię imienin świętego Andrzeja, czyli z 29 na 30 listopada (wtedy, zgodnie z przesądem wykonywane wróżby mają się spełnić), choć pewnie dla wielu - to właśnie weekend będzie czasem wypełnionym zabawą i... magią!

Kiedyś wróżby miały na celu pokazanie niezamężnym dziewczynom kiedy i za kogo wyjdą za mąż. Teraz karty przyszłości chcą odkryć nie tylko „panny na wydaniu”, ale także mężatki i… wolni lub żonaci panowie:

Panowie się zarzekają, że oni w to nie wierzą! A jednak, mimo wszystko, przychodzą…

Oczywiście najpopularniejszym zwyczajem andrzejkowym jest lanie wosku przez klucz, ale bardzo często na imprezach andrzejkowych można spotkać także wróżkę. O co najczęściej ludzie pytają?

Wieczór w Andrzejki jest właśnie jest właśnie taki specyficzny. Młode panny lub inne osoby chcą sobie powróżyć, nie wszyscy, wiadomo, bo niektórzy nie wierzą w to, ale jest większość osób, które bardzo chętnie chcą się czegoś dowiedzieć. Najbardziej chodzi o uczucia, o związki, (…) o zdrowie, o pracę, o biznes. Jest dużo rzeczy, których chcą się dowiedzieć i proszę mi wierzyć, że te karty mówią…

To lista pytań już przygotowana, a jeśli w danej wróżbie ma być choć ziarnko prawdy – to musimy przestrzegać odpowiednich zasad:

Przede wszystkim trzeba się skupić na danej osobie, na danym pytaniu i wtedy nie myśleć o 'niebieskich migdałach’, tylko myśleć o tej osobie lub o tej pracy lub o danym pytaniu.

A czy możemy zapytać o wszystko?

Można, jeśli to jest precyzyjne pytanie, to odpowiedzą – tak lub nie, albo pokażą jakie trudności. Są też wpływy zewnętrzne, które pokazują trudności. Może się coś przeciągnąć, są osoby, które są nieprzyjazne, które będą mieszać. Są różne sytuacje.

Czy to co usłyszymy musi się wypełnić?

Nie musi, jeśli dostaje ostrzeżenie może zawrócić z tej drogi. To jest drogowskaz, że jeżeli tą drogą pójdziesz – tak się stanie. Są pewne rzeczy nieuchronne, które są wpisane w życie. Wynika to już z daty urodzenia, co mniej więcej dana osoba może przejść. (…) Można zawsze się wycofać, (…) póki jeszcze jest czas, póki nie jest za późno.

Czyli wróżba to nie wyrocznia, a jedynie drogowskaz. Choć czasami najlepszym drogowskazem jest nasza intuicja:

Pewne osoby powinny się kierować intuicją, tego do końca też nie umiem pojąć. Jest coś takiego, że powinna wyczuwać, że jest coś źle, że to nie będzie dobre. (…) Należy wtedy słuchać swojej intuicji.

Naszym gościem była Wróżka Diana.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022