Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (9.05.) w Rybniku wernisaż prac dzieci, które namalowały smog dla premiera

Facebook Twitter

Obrazy będzie można zobaczyć o godz. 11.00 w punkcie informacji miejskiej Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20). Prace przesłane zostały do premiera polskiego rządu – Mateusza Morawieckiego.

Dzieci wierzą, że ich głos w sprawie problemu zanieczyszczonego powietrza zostanie usłyszany w Warszawie, a rysunki przekonają rządzących do zmiany przepisów na korzyść mieszkańców cierpiących z powodu smogu.

W akcji malowania smogu wzięły udział dzieci z rybnickich przedszkoli nr: 7, 11, 19, 22, 36 i 41, Społecznej Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Zespół „Przygoda”. Do premiera wysłanych zostało w sumie kilkaset prac. W organizacji akcji dzieciom pomagali nauczyciele poszczególnych placówek, rodzice oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Wystawa pokazująca spojrzenie dzieci na problem smogu w mieście jest wyrazem docenienia zaangażowania najmłodszych w kwestie związane z walką o czyste powietrze w Rybniku. Będzie to też kolejna okazja – dzięki niezwykłej sugestywności i plastyczności prac – do refleksji w przestrzeni publicznej na temat skutków smogu dla jakości życia rybniczan.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj