Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś jeszcze mammografia w Żorach

Facebook Twitter

Ostatni dzień z mammobusem na rynku w Żorach. Dziś (20.02.) ostatnia szansa na badania w specjalistycznym mammobusie z Centrum Onkologii z Gliwic. Badania są bezpłatne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść między 10.00 a 17.00.

Fot. io.gliwice.pl

Mammobus gliwickiego Centrum Onkologii jest wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu, stosując bardzo niską dawkę promieniowania.

Zdjęcia opisywane są każdorazowo przez minimum dwóch lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach – specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi, kobiety poddające się badaniu mają również zapewnioną bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Informacje pod nr tel. 32 278 98 96.

Warto podkreślić, że z darmowej mammografii mogą skorzystać wszystkie panie w wieku 50-69 lat (czyli urodzone w latach 1950-1969), bez względu na dzień i miesiąc urodzenia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ.

Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021